BWA Warszawa
BWA Warszawa

BWA WARSZAWA
ul. Marszałkowska 34/50/666
00-554 Warszawa

 
bwawarszawa@gmail.com
otwarte
środa - sobota
w godz. 14-18

tel. +48 725536075

14.12.2019 GALERIA 
ZAMKNIĘTA
ZAPRASZAMY
NA SZRON

 

ZAPISZ SIĘ DO
NEWSLETTERA

 artyści
wystawy
wydarzenia
Targi
o nasBWA Warszawa

english version
BWA WARSZAWA

Galeria BWA Warszawa powstała w styczniu 2011 roku i jest wspólną inicjatywą Justyny Kowalskiej (wcześniej kuratorka galerii Le Guern), Michała Suchory (wcześniej współzałożyciel galerii lokal_30) i Tomasza Platy (redaktor, autor książek, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie). Jest prywatną galerią realizującą także projekty niekomercyjne oraz działającą w przestrzeniach publicznych. Oprócz wystaw BWA Warszawa organizuje wykłady oraz zdarzenia teatralne i performatywne. Nazwa galerii – nawiązująca do socrealistycznego pomysłu na pokrycie całego kraju siecią Biur Wystaw Artystycznych – to przewrotne przywołanie czasów, kiedy sztuka była fragmentem utopijnego planu społecznego. Utopii tej nie podtrzymujemy, ale chcemy z niej uczynić przedmiot naszego namysłu.
Od października 2015 roku Tomasz Plata opuścił galerię z powodu objęcia stanowiska prodziekana na Akademii Teatralnej w Warszawie oraz redaktora naczelnego magazynu Art&Business. więcej

JUSTYNA KOWALSKA - kuratorka, krytyk sztuki, mgr kulturoznawstwa UAM. W latach 2004 -2010 pracowała w warszawskiej Galerii Le Guern. Autorka tekstów krytycznych w magazynach artystycznych (m.in. Obieg, Czas Kultury). Jako kuratorka współpracowała też m.in. z Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu, Instytutem Polskim w Dusseldorfie, Galerią Entropia we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu "Młoda Polska" w 2011 roku. Autorka książki "Wielka 19", wydawnictwo Czas kultury, Poznań 2016.

MICHAŁ SUCHORA - animator kultury, mgr historii sztuki UW, w latach 2005-2010 współtworzył program galerii lokal_30 w Warszawie. W ramach tej działalności koordynował projekty we współpracy z m.in. ProHelvetią, Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutem Adama Mickiewicza oraz z instytucjami zagranicznymi m.in. Fondation Balthus w Rossiniere (Szwajcaria). Kurator 7. Wystawy Kuratorskiej "Bielska Jesień" w Galerii Bielskiej BWA w Bielsko-Białej.

ZOBACZ WIRTUALNY SPACER po siedzibie w Domu Funkcjonalnym wnetrza3d.pl/realizacje/wgw/bwa/